Podczas spaceru po pięknej olsztyńskiej starówce warto zrobić mały przystanek w kawiarni – napić się pysznej kawy, skosztować ciasta lub deseru i nacieszyć oczy wspaniałym widokiem Starego Miasta. Słodycz tej Krainy to idealne miejsce na taki przystanek. Nasza kawiarnia to nie tylko smak i aromat kaw i deserów, ale także wspaniały, niepowtarzalny klimat.

Najsłodsza kawiarnia w Olsztynie

Co nas wyróżnia na tle innych kawiarni w Olsztynie? Przede wszystkim wieloletnia tradycja, bo na olsztyńskiej starówce można nas znaleźć od 1974 roku. Przez te wszystkie lata nasza pasja do cukiernictwa i płynąca prosto z serca gościnność sprawiły, że przywiązaliśmy do siebie na stałe wielu klientów, zarówno olsztynian, jak i odwiedzających nasze miasto turystów. Sława naszych ciast sięga już daleko poza Olsztyn. Bardzo często na pytanie „gdzie można zjeść najlepsze ciasto w Olsztynie?” lub „jaką kawiarnię w Olsztynie polecacie?” odpowiedź brzmi: „Słodycz tej Krainy”! Nasza kawiarnia stała się już miejscem kultowym i jednym z najlepiej rozpoznawalnych na cukierniczej mapie Olsztyna.

Słodycz tej Krainy to kawiarnia, którą tworzą ludzie z prawdziwym zamiłowaniem do słodkości, o czym można się przekonać, kosztując któregokolwiek z naszych ciast lub deserów. Do tego pyszna kawa, herbata lub koktajl – i spacer po Olsztynie zostanie idealnie dopełniony. A może lody? Robimy je własnoręcznie i wciąż poszukujemy nowych smaków, które zainteresują i zaskoczą naszych klientów. Oczywiście można u nas znaleźć również te tradycyjne smaki, od których zaczęła się bardzo dawno temu nasza przygoda ze słodyczami. Przygoda, która trwa do dzisiaj i która – mamy nadzieję – będzie trwała jeszcze wiele, wiele lat.

Gdzie nas znajdziesz? Kawiarnia Olsztyn Stare Miasto

Nasza kawiarnia znajduje się w samym sercu olsztyńskiej starówki, tuż obok Rynku Starego Miasta, przy ul. Kołłątaja 23. Nie da się nas przegapić, spacerując po głównych uliczkach starówki. W chłodniejsze dni zapraszamy do naszego przytulnego wnętrza, gdzie można ogrzać się i wyciszyć. Natomiast gdy jest ciepło, zachęcamy do odpoczynku przy jednym ze stolików na zewnątrz, na słońcu lub w cieniu parasola. Zapewniamy sprawną i uprzejmą obsługę, pyszną kawę i herbatę oraz niepowtarzalny smak ciast, tortów i innych słodkości. Można też przystanąć u nas dosłownie na chwilę, zamówić porcję lodów lub kawę na wynos i od razu ruszyć w dalszą drogę po malowniczych olsztyńskich uliczkach, alejkach i parkach.

Zrób przystanek w kawiarni na starówce w Olsztynie

Zapraszamy na słodki przystanek podczas spaceru po starówce w Olsztynie. Nasza kawiarnia i lodziarnia to doskonałe miejsce, aby osłodzić sobie dzień i poprawić humor – nawet jeśli do tej pory był całkiem dobry, to nam z pewnością uda się wywołać kolejny uśmiech. Zachęcamy też do składania zamówień na wynos oraz do korzystania z usług naszej pracowni cukierniczej, w której można zamówić ciasta, torty i słodycze na różne okazje oraz zlecić usługi cateringowe na najróżniejsze wydarzenia. Zapraszamy!