Tort weselny to bardzo ważny element wesela. Jego oficjalny „wjazd” na salę to jeden z najważniejszych i najbardziej uroczystych momentów. Gaszone jest światło, na torcie zapalane są świeczki lub race, a wzrok wszystkich gości zwraca się w stronę Pary Młodej. Rozbrzmiewa gromkie „Sto lat”, po czym młodzi kroją tort, karmią się nim nawzajem, a następnie częstują nim gości. Uważa się, że zjedzenie kawałka tortu weselnego przynosi szczęście, dlatego każdy z weselników powinien skusić się na chociaż małą porcję.

Jakie torty weselne w Olsztynie oferuje Słodycz tej Krainy?

W naszej pracowni cukierniczej powstaje bardzo wiele wypieków, ale torty weselne to jedno z największych wyzwań, z którym się mierzymy. Tort na wesele musi być dopracowany w każdym detalu i zgodny z oczekiwaniami Pary Młodej, tak aby dopełniał wyjątkowości dnia ich ślubu i dodawał mu słodyczy. Tort powinien być dostosowany do stylistyki wesela, miejsca, w którym się ono odbywa, liczby gości, charakterystyki dekoracji i oczywiście gustu samych Młodych. To im powinien najbardziej smakować! Dlatego w naszej ofercie znajduje się wiele bardzo zróżnicowanych propozycji, a wśród nich między innymi:

  • torty śmietanowe
  • torty czekoladowe
  • torty orzechowe
  • torty kawowe
  • torty owocowe o wybranym smaku (lub smakach)
  • mieszane smaki tortów (np. śmietanowo-owocowy, orzechowo-kawowy, czekoladowo-owocowy)

Jeśli chodzi o kształt i wielkość tortu, to dostosowujemy je do wymagań klientów. Możemy zaoferować torty jedno-, dwu-, trzy-, a nawet czteropiętrowe. Poszczególne piętra tortu mogą stanowić jedną całość – to opcja bardziej tradycyjna i klasyczna. Mogą też być umieszczone na stojaku z oddzielnymi paterami, co z kolei wpisuje się w nieco bardziej nowoczesną stylistykę i ułatwia krojenie.

Jeśli chodzi o dekoracje, mamy całe mnóstwo propozycji. Możemy zaoferować torty ozdobione owocami, orzechami, ozdobami cukierniczymi, czekoladą, kwiatami, zielonymi gałązkami, słodyczami (np. ciastkami, batonikami). Tort może być pokryty masą cukrową, kremem, polewą lub… niczym (tzw. tort w stylu „naked”). Możemy zrobić tort minimalistyczny, możemy też ozdobić go na bogato, nie szczędząc kolorowych dekoracji i/lub owoców. Jesteśmy otwarci na oczekiwania naszych klientów i chętnie spełnimy ich życzenia w tym zakresie.

Słodycz tej Krainy - najlepsze torty weselne w Olsztynie

Dbamy o to, aby wszystkie torty weselne wychodzące z naszej pracowni były wyjątkowe i w stu procentach spełniały oczekiwania Pary Młodej. Jeśli szukasz w Olsztynie tortów weselnych na najwyższym poziomie, pięknych, smacznych – po prostu takich z efektem „wow” – to koniecznie skontaktuj się z nami. Słodycz tej Krainy chętnie osłodzi Twoje wesele!